Ziarna kawy pochodzą z odległych od Europy zakątków świata. Gdy docierają do krajów importujących, takich jak Polska, producenci skupują je i poddają dalszej obróbce. Oryginalny sposób prażenia ziaren może stać się tu kluczem do sukcesu.

Dobra, polska kawa ziarnista

Jedną z najbardziej popularnych, polskich marek kawowych jest Woseba. Kawa ziarnista tego producenta to gwarancja pełni smaku i aromatu. Wśród propozycji, znajdziemy głównie kawy złożone w 100% z ziaren arabica, ale zdarzają się także mieszanki. Firma Woseba ma wielu stałych klientów, wśród nich także kawiarnie, bary, hotele itp. Na sukces marki składa się wiele czynników, między innymi szeroki asortyment, co pozwala klientom na eksperymentowanie. Kawa ziarnista typu arabica to ulubiony rodzaj kawy wśród polskich konsumentów. W ofercie firmy Woseba znaleźć możemy aż 7 produktów pasujących do tego kryterium, o różnej charakterystyce smakowej. Znajdują się tu także propozycje dla osób lubiących bardzo wyrazistą kawę z domieszkami robusty.

Jaką kawę preferują bariści?

Od kawy przyrządzanej w kawiarni oczekujemy więcej niż od tradycyjnie przygotowywanej w domu. Co stoi za aromatem i delikatnością profesjonalnie zrobionej kawy? Dla baristy odpowiedź brzmi- świeżo mielona kawa ziarnista. Jakość ostatecznego produktu zależy także od praktyki baristy oraz użycia profesjonalnego ekspresu. Jedną z polskich marek wykorzystywanych przez specjalistów jest Woseba. Kawa ziarnista tej firmy spełni oczekiwania każdego smakosza kawy. Ziarna, które trafiają do palarni są starannie selekcjonowane, aby utrzymać jednakową jakość w każdym sezonie.

Idealna popołudniowa kawa z mlekiem, czy intensywna czarna na początek dnia?

Wśród propozycji marki Woseba znajdują się nowe dla wielu podniebień, ciekawe smaki, jak i te tradycyjne. Dobrą propozycją, dla miłośników tego napoju z dodatkiem mleka, jest kawa ziarnista Woseba Crema. Jest to unikalna mieszanka ziaren z Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Cechuje ją niska kwasowość i subtelny smak. Jeśli chcemy przyrządzić zdecydowaną w smaku małą czarną, możemy wybrać np. kawę Woseba Mocca Fix Gold. Jej średnia intensywność zadowoli kubki smakowe, potrzebujące intensywnego, lecz nie nachalnego smaku.

Zobacz także:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *