W miarę bogacenia się społeczeństw, coraz uważniej przyglądamy się jakości dostarczanych nam produktów. Jako konsumenci produktów spożywczych zwracamy szczególną uwagę na to, by spożywane przez nas warzywa i owoce pochodziły ze sprawdzonych plantacji, w których obowiązują ścisłe zasady hodowli. Coraz chętniej sięgamy po produkty z upraw ekologicznych. Kluczowe znaczenie ma tutaj eliminacja pestycydów nawozów sztucznych, które mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Trend ten dotyczy również kawy.

Zalety kawy eko

Kawa ziarnista WOSEBABIO ORGANIC to efekt wielu świadomych działań na etapie hodowli, zbierania i magazynowania ziaren kawowca. Jej delikatny smak i wyrazisty aromat znany jest w wielu polskich domach. W jej skład wchodzi arabica- wysokogatunkowa kawa, która stanowi prawie 90% ogólnej produkcji kawy.

Ekologiczne plantacje kawy charakteryzują się dbałością o ekosystem, przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego. Kawa ziarnista WOSEBA BIO to propozycja dla świadomych konsumentów, którzy pragną dbać o zdrowie i nabywać produkty wysokiej jakości, ale także zależy im na zachowaniu równowagi w środowisku. Dzięki specjalnej selekcji- kawa z plantacji ekologicznej, która trafia do odbiorców cechuje się szlachetnym smakiem, ma na to wpływ sposób prażenia, ale także naturalny wzrost kawowca. W jego hodowli nie uwzględnia się chemicznych środków ochrony roślin, co niewątpliwie przekłada się na zapach i smak przygotowanego naparu.

Zadbaj o zdrowie w każdym szczególe

Codzienna dbałość o utrzymanie zdrowia przejawia się nawet w najdrobniejszych rytuałach. Wzrost liczby zachorowań na choroby cywilizacyjne przyczynił się do zmiany sposobu życia wielu osób. Niezrównoważony plan dnia, a także niezdrowa dieta- w tym wysokoprzetworzona żywność przyczyniły się do powstania zaburzeń w funkcjonowaniu układu krążenia, układu pokarmowego i oddechowego. Skażona chemicznymi środkami żywność niewątpliwa wpływa na stan zdrowia. Ekouprawy są odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania na zdrową żywność ekologiczną.

Kawa ziarnista WOSEBA BIO ORGANIC z upraw ekologicznych pozwala zadbać o dostarczanie organizmowi wysokogatunkowego produktu w codziennym rytuale parzenia i picia kawy. Nie trzeba rezygnować z drobnych przyjemności, żeby wdrożyć plan eko w życie.

Zobacz także:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *