Marka Woseba cieszy się dużą popularnością i zaufaniem polskich konsumentów kawy. W Europie i USA picie kawy jest częścią stylu życia.

Kawę pijemy chętnie i w różnych okolicznościach. Coraz chętniej sięgamy po kawę ziarnistą– jest to arabica i robusta, które stanowią odpowiednio 70% i 30% (wartości przybliżone) rynku kawowego po obu stronach globu.

Ziarnista kawa Woseba jest importowana z z Ameryki Południowej, Środkowej, Azji i Afryki. Jak wygląda kultura picia kawy w różnych zakątkach świata?

Ameryka Południowa

Ameryka Południowa to prawdziwy potentat na rynku kawy. Brazylia, Kolumbia i Peru to państwa, które znajdują się w pierwszej dziesiątce największych producentów kawy (2017 r.). Dziwi więc fakt, że na kontynencie, który eksportuje tony kawy najlepszego gatunku (arabica), najbardziej popularnym napojem kawowym jest… kawa rozpuszczalna. Jest to tania alternatywa dla drogich kaw wysokogatunkowych i nieodłączny element szybkiego śniadania mieszkańców Ameryki Południowej. Wraz z biegiem lat sytuacja ta się zmienia.

Kawa ziarnista z Brazylii i Kolumbii ma łagodny smak i oryginalny aromat i jest doceniana przez entuzjastów kawy na całym świecie.

Turcja

Turcja to kraj pogranicza, w którym mieszają się wpływy zarówno europejskie, jak i azjatyckie. Początki kawy w tym rejonie można datować na XV wiek. Z biegiem czasu ukształtował się typowy dla turków sposób parzenia kawy, a kawa po turecku po dziś dzień jest praktykowana w różnych częściach globu. W tureckich kawiarniach, oprócz rozkoszowania się wyśmienitą kawą, można było zapoznać się z życiem kulturalnym, a także uczestniczyć w intelektualnych dysputach przedstawicieli Bliskiego Wschodu.

Zobacz także:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *