Ekspres do kawy na dobre zagrzał miejsce w wielu polskich domach. Towarzyszy nam zarówno przy porannej krzątaninie, jak i w chwilach relaksu. Dobra kawa z ekspresu uraczy każdego gościa i zmobilizuje nas do działania. Warto zainwestować w kawę do ekspresu najwyższej jakości, po to by cieszyć się jej szlachetnym, niebanalnym smakiem i wyjątkowym aromatem.

Kawa ziarnista a kawa mielona

Najświeższe dane wskazują coraz większe zainteresowanie kawą ziarnistą i mieloną, natomiast słabnie zapotrzebowanie na kawę rozpuszczalną. Czym można wytłumaczyć ten trend? Współcześnie coraz chętniej inwestujemy w urządzenia do parzenia kawy ze względu na jakość otrzymywanego napoju oraz wygodę zautomatyzowanego parzenia. Dobra kawa do ekspresu to kawa ziarnista lub mielona- w zależności od posiadanego modelu.

Jaka jest zasadnicza różnica między kawą ziarnistą, mieloną a rozpuszczalną? Kawa ziarnista do ekspresu jest poddawana specjalnej, rygorystycznej selekcji. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie prażone ziarna są produktem końcowym, który trafia do rąk konsumentów. W związku z pracochłonnym etapem selekcji ziaren, ten typ kawy jest znacznie droższy od kawy rozpuszczalnej. Kawa mielona, która jest pakowana przed dostarczeniem do rąk klienta, cechuje się zdecydowanie słabszym aromatem, niż ziarna kawy. Nic tak nie wzbogaca aromatu smaku kawy jak świeżo zmielone ziarna.

Dobra kawa do ekspresu

Jaką kawę do ekspresu wybrać? Najwięcej przyjemności podniebieniu dostarcza arabica, która zdominowała rynek kawowy na całym świecie. Krzew kawowca arabica hoduje się na trudnym, górzystym terenie, który sięga do 1800 m n.p.m. Jeśli mamy ekspres do kawy z funkcją mielenia ziaren- sprawa jest prosta. Natomiast, jeśli korzystamy z ekspresu bez tej funkcji lub z kawiarki- warto rozważyć nabycie młynka do kawy, który pozwoli nam na uzyskanie świeżo mielonych ziaren stanowiących bazę wyśmienitej kawy.

Alternatywą jest zakupienie uprzednio zmielonej kawy do ekspresu, oczywiście decyzja ta powinna być uwarunkowana rodzajem posiadanego przez nas urządzenia.

Zobacz także:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *